Gökçen’den iftira kampanyası!

Gökçen’den Para isteyen il yöneticisi ve meclis üyesi kim? Hukuk tanımaz Gökçen ailesi kaybettiği davaların ardından adeta iftira yarışına girdi. Usulsüzlükte her yolu kendilerine mubah gören Gökçenler, daha önce kaybettikleri gibi bu kez de baltayı taşa vurdular!

16 Mayıs 2020 Cumartesi 21:58
Gökçen’den iftira kampanyası!

Son dönemde Bursa siyasetinde taraflı tarafsız herkesin dikkatini çeken, yaptığı muhalefet ve açıp kazandığı davalarla gündeme gelen, 15 yıldır kapalı tutulan ve cüzi bedellerle ihale edilen otopark ihalesini halkın kullanımına açtıran CHP Osmangazi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Av. Ercan Korkmaz açtığı davayı kaybeden ‘masonik’ Gökçen ailesinin hedefinde!

O HALDE KAMUOYU ADINA SORUYORUZ
 

Gökçen ailesine gidip kamuoyunun yakından takip ettiği otopark ihalesinde kamunun menfaatlerini koruyan ve hukuki destek veren CHP Osmangazi Meclis Üyesi Av.Ercan Korkmaz’ın ‘siyasi geleceğini engelleriz’ demek suretiyle para isteyen bir partinin Bursa İl Yöneticisi ve meclis üyesi kim? 


SAHİP OLDUKLARI LİNE TV ÜZERİNDEN İFTİRA KAMPANYASINA BAŞLADILAR.

O zaman soralım;
1)Av. Ercan Korkmaz iktidar partisinden ve encümen üyesi olmadığı halde ve halihazırda Osmangazi Belediyesi tarafından düzenli olarak ihaleye çıkarılan otoparkı nasıl ihaleye çıkarabilir?  

2) Av. Ercan Korkmaz Nilüfer Karaman Spor Kulübü derneğinin üyesi, yöneticisi olmadığı halde neden yalan haber yaptınız?

3) İhale tüm gerçek ve tüzel kişilere açık olduğu ve girip te pey sürdüğünüz halde neden hala bu konuda iftiralara devam ediyorsunuz?

4) Mülkiyetinizde olmayan, belediyeye ait bir otopark ve üzeri yeşil alan olan bir taşınmazı yıllardır gerçekleştireceğiniz projeye aitmiş ve ihaleyi buna engelmiş gibi nasıl gösteriyorsunuz? Bursa babanızın çiftliği mi?

5) Tabakhaneler ve eski Belediye Otobüs İşletmesi ihalelerinde de böyle bir ayrıcalık gördünüz mü?

6) Kişilerin cezasını çektiği suçlar ticari hayatlarına engel midir? 

7) Bu olayla ilgili olarak size bir partinin il yöneticisi ve meclis üyesi gelip para istedi mi? Karşılığında ne teklif ettiler, siz ne istediniz? 

8) KVKK aykırı bir şekilde Otoparka ait yol açma çalışmalarını niçin kameraya aldınız ve kişisel paylaşımları neden izinsiz kullandınız? 

9) İddia ettiğiniz üzere otopark ihalesinden çekilmek, devretmek için ihale alıcısı dernek sizden para istedi mi? Maddi deliliniz var mı? 

10) Kira sözleşmesinde ilgili belediye dilediği kadar geniş yetkiye sahip iken sizi rahatsız eden nedir? Oyununuz mu bozuldu? 

11) İhale alıcısı spor kulübü bir dernek olup belirttiğiniz şahıslar dernekler kanununa tabi olduğu halde nasıl bu kadar kolay karalayabiliyor sunuz?

BU NE CÜRET GÖKÇEN EFENDİ?
BAKANLIK KARARINA ‘MAFYA’ YAKIŞTIRMASI!

Amacımız ‘Bursa turizmine hizmet’ diyen Gökçen ailesi, usulsüzlükler üzerine kurulu projelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan dönmesiyle nereye, nasıl saldıracaklarını şaşırdılar. Öyle ki nefret dillerine ‘Mafya’ yaftasını sakız eden Gökçen ailesi, kendisini bakanlıktan da öte görmekte ısrar etmekte. 
Bursa Sancak Gazetesi olarak daha önce konuyu kamuoyuna aktarmış ve Bursalılara yapılan bu eziyetin hesabını sormuştuk. Konu ile ilgili olarak çalışmalarını yürüten Sancaktar Medya İmtiyaz Sahibi Muhammed Tayyar Türkeş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldığı onay ile Bursalıları adeta işkenceden kurtarmıştı.  Ancak yaşadığı kente hizmet etmenin ne demek olduğunu bilmeyen ‘Rabbena hep bana’ zihniyetinin en iyi örneği olan Gökçen ve ailesi kendi usul bilmezliklerini, kendilerini bakanlığında üstünde görerek kusmaya başladılar adeta. 

TURİZM PROJESİ Mİ? 
GÖKÇEN’İ YAŞATMA PROJESİ Mİ?

Yaptıkları kanun tanımaz işlere turizm projesi adı altında kılıf hazırlayan Gökçenler, bir adım daha ileriye giderek “Bursa kaybeder” diye tehditte bulunmayı da ihmal etmediler.  Türkiye Cumhuriyeti’ni muz cumhuriyeti ile karıştıranlar elbette yasalar önünde hak ettiği değeri görecektir.  Gökçenlere kendi dillerinde cevap vermeyi de tercih edebiliriz. Ancak Bursa Sancak Gazetesi Bursa’nın ve Bursalıların hizmetine kendisini adamış bir kuruluştur. Bu nedenle resmi belgelerimizi sunarak takdiri Bursa kamuoyuna bırakıyoruz. Son olarak usulüne ve yasalara göre iş yapanlar ‘mafya’ değil olsa olsa vatansever olurlar. Kendini yasaların üstünde görenler ise her zaman kaybetmeye mahkumdur.

OTOPARK İHALESİNDE 
NELER YAŞANDI?

Yıllardır halkın hizmetine açmayarak adeta gasp ettiği 1000 araçlık otopark ile ilgili usulsüz olarak açtığı davada red kararı verildi. 

Mehmet Celal Gökçen sahibi olduğu BEMSA BURSA SANAYİİ VE TİCARET TURİZM VE İŞLETME ANONİM ŞİRKETİ ile 10.12.2019 günü saat 11.00’de Osmangazi Belediyesi tarafından yapılacak olan otopark ihalesinin iptali yönünde Bursa 2. İdare Mahkemesine avukatları aracılığıyla davayı açtırdı. Saatler 14.00’ü gösterdiğinde ise iptal davası açtığı o ihaleye başka bir şirketi olan B PLAS BURSA PLASTİK METAL İNŞAAT ENERJİ MADENCİLİK JEOTERMAL SİVİL HAVACILIK VE TARIM SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile katılım sağladı.
İhaleye konu 3936 ada 1 sayılı parselin yaklaşık 15 yıldır çok düşük fiyata B PLUS ANONİM ŞİRKETİ tarafından kiralandığı ortaya çıktı. Buna mukabil Bursa halkının yaşadığı otopark sıkıntısına rağmen Gökçen şirketler grubu Sırameşeler Sıcaksu mevkiinde bulunan 1000 araçlık bu otoparkı 15 yıl kapalı tuttu. Şehrin en çok otopark ihtiyacı duyduğu bu alanı halkın kullanımından mahrum etmesi Bursa trafiğine ciddi şekilde zarar verdiği görülmektedir. Zira sabah geçerken bölgede bulunan Romatem Fizik Tedavi Merkezi , Eski Kaplıca ve Divan Otele gelen araçların caddeye gelişi güzel park edildiğini görebilirsiniz.  
15 yıldır bu şekilde ihaleye katılıp kazandığı sürece ses etmeyen Gökçen’ler ihaleyi kaybetme endişesi ile ihale öncesi açtıkları davada otoparkın kısmen kendi parsellerinde kaldığını giriş ve çıkış yolunun olmadığını iddia ettiler. Eski Bursalı’lar hatırlayacak burada önceden marketler zinciri varken otopark pekala çalışıyordu. Görünen o ki yolun karşısında eski tabakhaneler bölgesinde de önemli miktarda yer toplayan Gökçen’ler bu bölgeye yapacakları 5 yıldızlı otelin otoparkını dava konusu yer ile çözmeye niyetliler.  
Konuyla ilgili olarak ilgililer hakkında ayrıca “İhaleye Fesat Karıştırmaktan” suç duyurusunda bulunulmuştu ve soruşturma halen devam ediyor. 
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Recep Altepe zamanında yaptığı ve ünlü bir otelin kurulu olduğu alan ile eski belediye otobüs işletmesinin bulunduğu yere konu ihalelerde her nasılsa hep  benzer şirket ve holdigler karşımıza çıkıyor.  Tesadüf bu ya bu kişilerin ve belediyenin ve başkanlarının avukatı da hep aynı isim. İhalelerden tutun, Belediye ile sorunlu olan kişi ve şirketlerin, FETÖ’den yargılanan önemli isimlerin davalarına ve perde arkasına kadar aynı kişinin hep gündemde olması ilginç bir başarı hikayesi. 
Bu arada konuyla ilgili daha önceki haberimizin altına hakaret ve tehdit boyutuna kadar yorum yazanlar, bu kişilerden böyle bir şey gelmeyeceğini, kefil olduklarını yazanlar olmuştu. İsteyen açıp mahkeme kararını ve olayın akışını okuyabilir. Suç isnadının ve kişilik haklarına müdahele edici yayınların suç olduğu bir hukuk sisteminde biz görevimizi yapmaya ve yasalara bağlı kalmaya devam edeceğiz. Bursa kamuoyu olarak  Gökçen Ailesinden  bu kötü zamanda  7 den 18 e kadar spor yapan gençlere sahip çıkan ve geçtiğimiz yıl Bursa amatör kümede şampiyon olan Nilüfer Karaman Spor Klübü derneğine maddi gelir getirecek otoparkın açılıp çalıştırılması, Bursa halkı ve turizimine destek olmasını bekliyoruz..

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner10

banner12

banner9